تاریخچه شرکت دنسو:

دنسو یک شرکت ژاپنی است که در سال ۱۹۴۹ میلادی تاسیس شد. دنسو فعالیت خود را با تولید قطعات با کیفیت بالا و های تک شروع کرد. بنیانگذار اصلی آن شرکت تویوتا ژاپن بود. ابتدا نام این شرکت نیپون دنسو بود که در سال ۱۹۹۶ به فرم جدید و کنونی خود تغییر شکل داد و با نام دنسو به فعالیت خود ادامه داد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر کاریان آیچی قرار دارد. در سال ۲۰۱۸ رتبه ۲۲۹ از بزرگترین شرکتهای پر درآمد جهان را از آن خود کرد. بهترین رتبه دنسو در سال ۲۰۰۵ رتبه ۲۰۳ بوده است. در سال ۲۰۱۸ با ۱۰٫۴ درصد رشد در امد، ۴۶٫۱۰۶میلیون دلار درامدزایی داشته است و رشد سود ۲۱٫۷ درصدی با مجموع ۲٫۸۹۳ میلیون دلاری را تجربه کرده است.

محدوده فعالیت دنسو:

دامنه فعالیت این شرکت در سراسر جهان است و سهام آن در بورس توکیو معامله می شود. مدیرعامل این شرکت کوجی آریما و رئیس هیئت مدیره کوجی فوکویا است. این شرکت در زمینه تولید قطعات وسایل نقلیه سبک، کامیون و کامیون، موتور سیکلت، ادوات و ماشین آلات کشاورزی و … فعالیت می کند. گروه دنسو مفتخر است که بیش از 170000 کارمند با 211 گروه شرکت در 35 کشور جهان و در مناطق مختلف جهان دارد. .

این تعداد شرکت و این حجم بالا و تنوع تولید نشان از مدیریت عالی و برجسته این شرکت ژاپنی دارد. به عنوان یک شرکت مشهور جهانی، دنسو دارای یک شبکه جهانی از دفاتر تحقیق، تولید و فروش است که محصولات برتر را به کارکنان و مشتریان خود ارائه می دهد که از فناوری پیشرفته و تعهد قوی به کیفیت پشتیبانی می کند. این شرکت از شبکه جهانی سایت های تحقیقاتی و فروش خود برای ارائه محصولات به مشتریان در سراسر جهان استفاده می کند.

انواع شمع های دنسو:

اکثر این شمع ها در یدک پارس موجود هستند و در ذیل همه آنها توضیحات کامل نوشته شده است و در اینجا فقط برخی اسامی این شمع ها ذکر می شوند:

شمع ایریدیوم پاور(iridium power)
در سری شمع های ایریدیوم پاور شرکت دنسو ژاپن جنس الکترود مثبت از ایریدیوم خالص و با قطر ۴/میلی متر و در الکترود منفی شیار یو شکل برای جرقه زنی بهتر وجود دارد.

 1. شمع ایریدیوم(iridium)
 2. شمع ایریدیوم تی تی (iridium TT)
 3. شمع مسابقه ای(RACING)
 4. شمع ایریدیوم پلاس (iridium plus)
 5. شمع (iridium tough)
 6. شمع ایریدیوم با عمر طولانی(long life)
 7. شمع دبل پلاتینیوم( doubleplatinium)
 8. شمع پلاتینیوم تی تی
 9. شمع با شکاف یو(u-groove)
 10. شمع مقاومتی(resistor)
 11. شمع استاندارد
 12. شمع نیکل تی تی
 13. شمع (tow-tops)

فلسفه دنسو ژاپن
فلسفه ما، فعالیت های شرکت ما را هدایت و راهنمایی می کند و به مردم سراسر جهان این اعتماد را می دهد که همچنان به آن اعتماد کنند. چشم انداز ما:

آینده ای امن تر از امروز و سازگارتر با محیط زیست و با حوادث کمتر برای همه است .

سیاست بلند مدت:

شعارهایی که سیاست بلند مدت ما را تا ۲۰۳۰ توصیف میکند عبارت است از:

امید به آینده برای سیاره ما، جامعه و همه مردم دنیا

روح دنسو:

ارزش ها و اصول این شرکت به عنوان روح دنسو شناخته شده است. این اصول، راهنمای همه کارکنان در سراسر جهان است و همه ملزم به رعایت آن هستند.

شبکه جهانی:

دنسو سرعت بخشیدن به جهانی شدن مدیریت، منابع انسانی، تحقیق و توسعه را برای به حد اکثر رساندن نیروهای مشترک مان و پاسخگویی به نیازهای محلی، برای کسب اعتماد مشتریان و شرکای مان در سراسر جهان ادامه میدهد. دنسو به عنوان تولید کننده قطعات یدکی با کیفیت خودرو، در حال گسترش فعالیت های تجاری خود در سراسر جهان است. کارکنان دنسو در بسیاری از کشورها و مناطق دنیا کار میکنند تا محصولاتی را که مورد نیاز مشتریان در سراسر جهان است رابه سرعت تامین کنند.

آینده:

صنایع خودرو در طول قرن گذشته به دلیل پیشرفت سریع در بسیاری از زمینه های فناوری،بزرگترین تحول خود را پشت سر گذاشته و وارد قرن حاضر شده است که سرعت لحظه ای و بیشتر هم شده است. در این دوره تغییر، هدف اصلی دنسو بهبود زندگی مردم در سراسر دنیا، با تلاش برای براوردن نیازهای آینده جامعه حوزه فناوری است.

پایداری:

فلسفه این شرکت تمرکز در ماموریت برای کمک به یک دنیای بهتر با مشارکت فعال در حل مشکلات زیست محیطی است که بر جمعیت ما تاثیر می گذارد. تلاش حداکثری ما کم کردن اثرات مخرب زیست محیطی است. ما برای ایجاد یک جامعه پایدار به کل دنیا کمک می کنیم. همچنین برای ایجاد یک آینده روشن تر برای زمین به همه دنیا کمک می کنیم. denso ecovision 2025 یک برنامه عملی برای ایجاد یک جامعه پایدار در سال ۲۰۵۰ است.

ما سه هدف را اتخاذ کرده ایم:

تمیزی دو برابرCLEAN x2

سرسبزی دو برابرGREEN x2

مصرف کمتر انرژیENERGY 1/2

تمیزی و پاکیزگی ۲برابری محیط زیست- سرسبزی ۲برابری محیط زیست- و مصرف نیم برایری انرژی

امید است این برنامه عملیاتی سرلوحه برنامه های تمام شرکت های دنیا قرار بگیرد. در این صورت بسیاری از مشکلات زیست محیطی در سراسر دنیا قابل حل خواهد بود. این برنامه دنسو نشان از مسئولیت این شرکت در برابر آیندگان و محیط زیست اطراف و اکوسیستم کل دنیا دارد. ما با ابتکار و نوآوری در ۴ سطح محصولات، کارخانه ها، کارکنان و مدیریت به سوی این اهداف پیش می رویم.

محصولات: این شرکت توانسته است با تولید محصولات با کیفیت به این هدف برسد.

کارخانه: با ایجاد کارخانه و شرکت در سرتاسر دنیا هم بازارها را نزدیکتر کرده و مشکل حمل ونقل و آلودگی ها را از بین برده است.

کارکنان: با استفاده از کارکنان متعهد بسیاری از مشکلات را از پیش پا برداشته است.

مدیریت: با مدیریت به روز شده و عالی هم این شرکت توانسته بسیاری از مشکلات را حل کند.

برند دنسو