شرکت والئو (Valeo) فرانسه :

شرکت والئو یا ولئو در سال ۱۹۲۳ در کارگاهی واقع در شهر سنت اوئین (Saint-Ouen) در حومه پاریس تأسیس شد.
در ابتدا، این شرکت فعالیتش را با تولید لنت ترمز و کلاچ آغاز کرد و سپس محصولات خود را آفزایش داد، مناند تولید انواع قطعات موتوری، سیستم ترمز و سیستم برقی.

بعد از یک قرن، والئو یک شرکت تولید کننده پیشگام در دنیا مطرح است که در ۳۳ کشور فعالیت می کند و با خودروسازان در سراسر جهان همکاری می کند.
والئو قطعات اصلی (OE) را برای خودروسازان و قطعات افترمارکت (Aftermarket) را در بازار برای خودرو های سواری و سنگین (کامیون و وسایل نقلیه صنعتی) عرضه می کند.

در سال ۲۰۱۸ ، فروش این شرکت به بیش از ۱۹ میلیارد یورو رسید (اکثر آنها در اروپا ، آفریقا و آسیا). این شرکت بیش از ۱۱ درصد فروش خود را تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر والئو دارای ۱۸۶ کارخانه، ۵۹ مرکز تحقیق و توسعه می باشد و بیش از ۱۰۰،۰۰۰ نیرو در ۳۳ کشور دنیا در استخدام این شرکت هستند.

شرکت تهیه و توزیع قطعات دانا به عنوان نماینده رسمی شرکت والئو، توزیع قطعات یدکی خودروهای سبک و سنگین در سراسر ایران را بر عهده دارد و مشتریان میتوانند قطعات اصلی این شرکت را فقط با هولوگرام و برچسب اصالت کالا هرینگتون خریداری کنند.

مصرف کنندگان می توانند با پیامک کردن کد زیر پوشس به ۱۰۰۰۰۹۹۷ از اصالت کیت کلاچ های این شرکت یعنی VALEO فرانسه اطمینان حاصل فرمایند.

محصولات شرکت والئو فرانسه:

بلبرینگ : بلبرینگ کلاچ
سیستم انتقال قدرت (سیستم کلاچ) : دیسک و صفحه کلاچ والئو
سنسور : سنسور فشار روغن
ترمز ها : لنت ترمز دیسکی ، لنت ترمز کفشکی
سوخت و بنزین : سوزن انژکتور
جرقه زنی موتور (احتراق) : کوئل
سیستم خنک کننده موتور : رادیاتور موتور ، اینترکولر ، فن موتور
برقی : استارت ، دینام
تهویه مطبوع : عملگر هیدرولیک (اکتواتور) ، کندانسور کولی ، کمپرسور کولر
سیستم برف پاک کن : تیغه برف پاک کن ، موتور برف پاک کن
سیستم چارغ و بدنه : انواع چراغ ها

برند-والئو-Valeo-فرانسه