ماندو MANDO در سال 1962 شروع به کار کرد بنیانگذار اصلی این شرکت آقای چانگ یونگ و برادر جوان،که بنیانگذار شرکت هیوندای بودند، ایجاد شد.
این شرکت تا سال 1980 با نام Hyundai International Inc. فعالیت کرد،ولی در سال 1988 نام خود را به Mando Machinery Corporation تغییر داد.
در همان سال، ماندو کارخانه سیستم ترمز را در افتتاح کرد و دو سال بعد، کارخانه تولید سیستم فرمان که در حال حاضر به Wonju تغییر نام داده شده را اندازی کرد.
در سال 1999، در طول بحران مالی، ماندو به برند Sunsage فروخته شد و به نام Mando Corporation تغییر نام یافت.
شرکت ماندو بعدها دوباره از Sunsage خریداری شد.
از سال 2013، شرکت Mando دارای 6 کارخانه وابسته در ایالات متحده در میشیگان، آلاباما و گرجستان است. دفتر مرکزی آن در سئول کره جنوبی است. و حدود 1300 کارمند در شمال و جنوب امریکا برای این شرکت کار میکنند.
شرکت ماندو محصولات خود نظیر ترمزها، قطعات سیستم تعلیق و فرمان را به ژنرال موتورز، فولکس واگن، کرایسلر، فورد، نیسان، هیوندای، کیا، سوزوکی، شورولت و بسیاری دیگر از تولید کنندگان خودرو در سراسر جهان ارائه می دهد.
در خودروهای هیوندای و کیا بسیاری از قطعات از جمله کمک فنر، سنسور ABS، جعبه فرمان، لنت ترمز، دیسک چرخ و… ساخته شرکت ماندو هستند.

این شرکت همچنین تامین کننده قطعات بسیاری از خودروسازان از جمله General Motors، Cadillac، Ford، Chrysler، Chevrolet، Nissan، Kia Motors فیات، فولکس واگن، BMW، سوزوکی، هیوندای موتور میباشد.
سود سالانه شرکت ماندو بیش از ۶ میلیارد دلار برآورد شده است. این شرکت در حال حاضر متعلق به شرکت مادر هالا (Halla) است.
برند قطعاتی ماندو دارای سه حوزه اصلی کسب و کار است:
۱- تولید قطعات فرمان
۲- تولید قطعات ترمز
۳- تولید قطعات مکش (سیستم هواکش خودرویی).

ماندو اخیرا یک شرکت مشترک با هالا جهت تولید الگوریتم نرم افزار سنسور ABS تولید کرده است.
هالا هولدینگ (Halla Holdings Corp) در زمینه خودرو، لجستیک، بانکداری سرمایه گذاری، حمل و نقل زمینی، آموزش و پرورش، ساخت و ساز و شرکت های ورزشی و سرگرمی با بیش از ۱۰،۰۰۰+ کارمند در سراسر جهان مشغول به فعالیت است. این شرکت ها تحت مالکیت یک مدیر اجرایی هستند.

شعب و نمایندگیهای شرکت ماندو

شما میتوانید قطعات اصلی ماندو را از پیاروپارت خریداری نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت ماندو MANDO میتوانید مراجعه کنید :

www.mando.com